Elma Sirkesi İle Zayıflama

Elma sirkesi ile zayıflama

Elma sirkesi ile zayıflama konusuna girmeden önce kısa bir bilgi verelim. Sirke ile kilo verme hakkında internette bir çok bilgi bulunmakta. Elma sirkesi ise yüzyıllardır insanların formda kalmasına ve vücut dirençlerini arttırmalarına yardım etmektedir. Bu yazımızda elma sirkesinin faydaları başlığı altında sirke ile zayıflama yönteminden bahsedeceğiz.

Elma Sirkesi İle Zayıflamak Mümkün mü?

Bu sorunun cevabında mucizeler arıyorsanız sizi baştan uyaralım. Elma sirkesi doğrudan sizin kilo vermenizi sağlamaz. Ancak kilo verme eylemlerinizde (diyet vb) size yardımcı rol oynamaktadır. O halde elma sirkesi ile zayıflama denildiğinde aklımıza ne gelmeli.

Kilo vermek, zayıflamak veya formda kalmak için mutlaka bir diyet veya egzersiz programı uyguluyor olmalısınız. Bu süreçte tüketeceğiniz elma sirkesi sizin daha az yemenize ve metabolizmanızın daha hızlı, düzenli çalışmasına yarayacaktır.

Son zamanlarda yapılmış birtakım bilimsel araştırmaların sonuçları gösteriyor ki yemekten önce veya yemek yerken aldığınız elma sirkesi, toklu hissinizin veya doygunluk hissinizin daha kalıcı olmasına yaramaktadır. Yani elma sirkesi tükettiğiniz öğünlerden sonra daha geç acıkırsınız.

Sağlıklı bir insan vücudunda yemek yendikten sonra kan şekeri değerleri önce hızla yükselir ve ardından kısa bir süre geçtikten sonra yine hızla düşer. Kan şekerinizin bu hızlı düşüşü halk arasında yemekten sonra ağırlık çökmesi şeklinde anılır. Bu tarz durumlar için insanlarımız hemen enerji verecek tatlı vb gıdalara yönelirler. Bu da kilo verme ve zayıflama sürecimize balta vurur. Öğün sırasında tüketeceğiniz elma sirkesi kan değerlerindeki ani değişikliğin önüne geçerek tatlı krizi veya ağırlık çökmesi durumlarını ortadan kaldırır.

Elma Sirkesi ile Diyet Tarifi

Dünya çapında birçok diyetisyen elma sirkesinin düzenli kullanımında kilo verme, zayıflama ve formda kalma gibi etkili sonuçların ortaya çıktığını söylemektedir. Bal, elma sirkesi ve su karışımı Osmanlı zamanlarından beri bizim mutfağımızda da kullanılmaktadır.

Bu tarif farklı içeriklerle farklı sitelerde tanıtılmış olsa da en sade haliyle sizlere ölçülerini tekrar verelim:

Elma sirkesi ile zayıflama:

  • 4 çorba kaşığı bal (mümkünse çiçek balı)
  • 4 bardak su
  • 4 çorba kaşığı elma sirkesi

Bunları büyük cam bir şişenin içerisinde karıştırdıktan sonra buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Her yemekten sonra küçük bir çay bardağı ölçeğinde içebilirsiniz. İçeriğindeki bal sayesinde enerji seviyeniz artacaktır ve sirke metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Elma sirkesindeki doğal asitler vücudunuzdaki istenmeyen yağları yakacaklardır. Bir ay düzenli kullanımın sonunda gerçekten işe yaradığını görmeye başlayacaksınız.

Elma sirkesi ile zayıflama konusunda başka yazılarımızda olacak. Sitemizi gezerek elma sirkesinin faydaları konusunda bilmediğiniz diğer bilgileri de öğrenebilirsiniz.

Güncelleme:

Elma sirkesi ile zayıflama konusunda yazmış olduğumuz bir diğer makalemiz daha bulunmakta. Dilerseniz aşağıdaki linkten bu makaleyi de inceleyebilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Zayıflama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elma Sirkesinin Faydaları