Elma Sirkesinin Saça Faydaları

elma sirkesinin saça faydaları

Elma sirkesinin saça faydaları yazımıza başlarken hepinize merhaba. Biz hanımlar saçlarımızın sürekli dökülmesinden, cansız ve zayıf oluşundan sürekli şikâyet eder dururuz. Birçok yönteme başvurduğumuz olmuştur. Şampuanlar, bakım yağları, kürleri ve maskeleri gibi fakat sonuç alamadığımız için hala arayış içindeyizdir. Son dönemlerde faydaları saymakla bitmeyen özellikle saçlarda parlaklık veren ve uzamasına yardımcı bir besin fermantasyonu olan sirkenin saça faydalarından bahsedeceğiz.

Öncelikle sirkenin faydalarına kısaca değinelim. 1000 yıllık geçmişi olan bu besinin birçok çeşidi mevcuttur. Sirkenin genel olarak içeriğinde çok önemli besin ögeleri bulunmaktadır. Kalsiyum, magnezyum, yapıldığı meyveye göre beta karoten ve meyve asitleri bulunmaktadır. Özellikle antiseptik özelliği çok önemlidir.

Elma Sirkesinin Saça Faydaları

Vücudumuzda toksinlerin atılmasında hızlandırıcı hem de sebze ve meyveleri yıkarken kullanılabilir. Araştırmalar sonucu kan şekeri, kolesterol ve tansiyon olan kişilerde bunları düzenleyici bir etkiye sahiptir. Saça faydaları ise, PH değerinin saç derisiyle uyumlu olmasından kaynaklanan birçok yararı vardır. Saçın bozulan ve değişen PH değerinin stabil duruma getirerek saçı kendi yapısına döndürür. Dökülmelere karşı ve parlaklık kazandırmada da etkilidir. Eğer saç derinizde kaşıntılar mevcutsa bu durumda da sirke kullanılmasını öneririz. Sebebini bilmediğimiz şekilde bazı dönemlerde kepeklenmeler oluşur bu durumu önlemek içinde sirke kullanabilirsiniz. Genellikle banyoda durulama suyuna 1 ölçü katılarak kullanılmaktadır. Şampuanınıza da az miktarda katabilirsiniz fakat iyice durulamak çok önemli keskin kokusunun saçtan arınması için! Sirkenin birden fazla çeşidi olmasına rağmen genellikle elma sirkesi saçlar için kullanımda daha çok tercih sebebidir fakat her yerde bulabileceğimiz bu ürünü doğal olarak kullanmakta fayda var aksi takdirde fazla bir etkisi olmaz belki içindeki başka maddeler yüzünde zarar bile verebilir.

Elma sirkesinin faydaları üzerine hazırlanmış sitemizde elma sirkesinin cilde faydaları ve zayıflama üzerindeki etkileri hakkında da makaleler bulunmaktadır. Diğer yazılarımızı da okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elma Sirkesinin Faydaları